Ruční výroba deček a bižuterie

Pletení a háčkování


Z čeho děláme:

Pletené a háčkované výrobky jsou ze 100% bavlny Sněhurky (možno prát v pračce do 60°C a žehlit) nebo 100% háčkovací příze Maxi (možno prát v pračce do 60°C a žehlit) a 100% bavlny Perlovky (možno prát v pračce do 60°C a žehlit). Při praní výrobků v pračce doporučuji dát do ochranného vaku na jemné prádlo.

Háčkované náušnice jsou doplněny afroháčky z chirurgické oceli a plastovými puzetami. Po vyprání použijeme neředěný tekutý škrob ALBA EFEKT, vytvarujeme výrobek a necháme usušit.

Háčkované brože jsou doplněny zavíracím špendlíkem. Údržba je stejná jako u háčkovaných náušnic.

Háčkované motýlky lze používat jako dekoraci, brož, na čepičky, bundičky, záclony… Údržba je stejná jako u háčkovaných náušnic.


Barevné odstíny

Základní barevné odstíny pro dečky jsou bílá, světle krémová a čokoládově hnědá. Další barevné odstíny používám po dohodě osobně, telefonicky na čísle 608 279 724 nebo na email krasadomova@seznam.cz.

Háčkované výrobky u nás naleznete v jednobarevných, kombinovaných a melírovaných barevných odstínech. Základní jednobarevné odstíny jsou bílá, žlutá citrónová, červená světlá, červená tmavá, bordó, fialová, světle modrá, tmavě modrá, světle zelená, krémová světlá, krémová tmavá, čokoládově hnědá a černá.
Melírované barevné odstíny jsou světle žlutá, tmavě žlutá, pomerančová, růžová, červená světlá, bordó, fialová světlá, fialová tmavá, modrá světlá, modrá tmavá, zelená světlá, zelená tmavá, béžová, hnědá, černá (jen náušnice). Při objednávce prosím napište odstíny barev výrobků.


Vypínání ubrusů a deček


Ceník

  • do 30 cm - 30 Kč
  • do 60 cm - 60 Kč
  • do 90 cm - 100 Kč
  • do 120 cm - 150 Kč
  • do 150 cm - 200 Kč
  • do 200 cm - 300 Kč

U čtverců a obdélníků se počítá úhlopříčka.

Dečky prosím vyprané a dobře usušené z důvodu ochrany proti plísni. Možno je doručit osobně nebo zaslat poštou jako balík. Pokud přiložíte na sebe kontakt dám Vám vědět při příchodu balíčku a znovu při odeslání balíčku na dobírku. Cena balíku na dobírku se pohybuje dle aktuálního ceníku České pošty.


Bižuterie

Ručně dělaná bižuterie je vyrobena z polymérové modelovací hmoty Cernit (podobná hmota jako Fimo). Barevně a tvarově stabilní hmota, zapečená a zdravotně nezávadná. Jako kování používám bižuterní keltovací jehly, keltovací nýty, spojovací kroužky a afroháčky z chirurgické oceli v barvě stříbrné, zlaté, měděné a černé. Klíčové kroužky pouze ve stříbrné barvě.

Náušnice jsou vybaveny plastovými puzetkami jako zakončení.

Náhrdelníky jsou navlékané na voskovaných šňůrkách (v barvách dle šperku), černých pryžových šňůrkách s kováním, splétané kůži (bílá, hnědá a černá) a kůži s kováním. Vše o délce 35 – 38 cm. Dálé používám šňůrky z kůže o délce 90 -100 cm různých barev dle barvy šperku.

Kávové lžičky s obrázky jsou z nerezové oceli o délce 14,5 cm, koktejlové lžičky jsou dlouhé cca 19,5 cm. Náměty na lžičkách jsou barevně i tvarově stabilní, možno mít v myčce (hmotě to neublíží).

Barevné podklady a vzory je možno měnit dle dohody.

Toto zboží lze objednat a vyzvednout osobně na adrese Nerudova 403/II, Soběslav, na trzích dle rozpisu, telefonicky na čísle 776 584 617 a nebo emailem na surgo@seznam.cz. Také zasíláme poštou na dobírku. Cena za dobírku dle aktuálního ceníku České pošty.

Všechny jmenované výrobky naleznete v sekci Naše tvorba.

A nyní jdeme prohlížet…